هر آنچه باید درباره ی کیت های تست بارداری خانگی بدانیم

هر آنچه باید درباره ی کیت های تست بارداری خانگی بدانیم

هر آنچه باید درباره ی کیت های تست بارداری خانگی بدانیم: اگر فکر می کنید که حامله هستید، ممکن است بخواهید خود را در خانه با کیت تست بارداری آزمایش کنید. شما می توانید کیت های تست را از یک داروخانه بدون نسخه خریداری کنید. کیت های خانگی برای اندازه گیری هورمون گونادوتروپین کوریونیک (hCG) در ادرار استفاده میشوند. با این حال، نتایج این آزمایش ها کیفی هستند. یعنی عدد مقدار این هرمون را نشان نمیدهند. پس نتایج ققط به صودت مثبت یا منفی میباشد.

دقیق ترین تست بارداری تستی است که در آزمایشگاه با استفاده از نمونه ای از خون شما انجام میگیرد. این آزمایش ها نه تنها گنادوتروپین کوریون انسانی (hCG) را شناسایی می کند، بلکه می تواند مقدار (آزمایش کمی) هورمون را که هر دو روز در طول چند هفته اول بارداری دوبرابر می شود، نشان دهد. این تست های به طور دقیقتر می توانند به شما بگویند تقریبا چه مدت باردار شده اید. حتی بعضی از مشکلات خاصدوران بارداری را نشان میدهد. برای انجام این تست شما باید به دکتر مراجعه کنید.

در ابتدا، بسیاری از زنان مخفی بودن این موضوع، راحتی و نتیجه سریع از کیت تست بارداری خانگی را ترجیح می دهند. آزمایشات حاملگی اصلی که با آزمایش های خون توسط پزشک انجام میشوند بسیار دقیق تر میباشند. آنها همچنین نمی توانند تعیین کنند که آیا بارداری شما در حال رشد است یا خیر. هورمون hCG ممکن است در حدود 2 هفته پس از تخمک گذاری (زمانی که تخمک توسط اسپرم بارور می شود) در ادرار تشخیص داده شود. هنگام استفاده از کیت تست بارداری خانگی، یک قطره ادرار را روی یک نوار شیمیایی کیت بریزید. معمولا برای نشان دادن نتیجه 1 یا 2 دقیقه زمان لازم است.

آماده سازی تست بارداری خانگی

برای دریافت بهترین نتایج از کیت آزمون خانگی خود، دستورالعمل هایی را که داخل جعبه کیت نوشته شده است، دنبال کنید.

برچسب ها و دستورالعمل ها را به دقت بخوانید: تمام دستورالعمل ها و عکس ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که می دانید که چگونه باید آزمایش را انجام دهید.

دستورالعمل ها به شما اطلاعات زیر را می دهند:

  • چرا آزمون بارداری استفاده می شود؟
  • نحوه جمع آوری و ذخیره نمونه ادرار
  • زمان و چگونگی اجرای آزمون، از جمله دستورالعمل های زمان بندی
  • نحوه تفسیر نتایج آزمون
  • چه چیزی ممکن است با نتایج آزمایش تداخل ایجاد کند
  • شماره تلفن سازنده برای پرسیدن سوال
  • فقط از تست های تنظیم شده توسط FDA استفاده کنید: از داروساز بپرسید چگونه می توانید بدانید که آیا کیت خریداری شده توسط FDA تنظیم شده است یا خیر.
  • تمام دستورالعمل ها را دنبال کنید: برای دریافت نتیجه دقیق، باید تمام دستورالعمل های تست را دنبال کنید. بیشتر کیت های خانگی نیاز به زمان بندی خاص، مواد و مقادیر نمونه ادرار است. قبل از انجام آزمایش باید تاریخ انقضا و شرایط ذخیره را نیز بررسی کنید تا مطمئن شوید که اجزای آن به درستی کار می کنند.
  • در صورت شک و تردید، با دکتر خود تماس بگیرید: تمام آزمایشات می توانند نتایج غلط (به معنی تست ممکن است نشان دهد که شما باردار هستید در حالی که باردار نباشید ، و یا تست می گوید که شما باردار نیستید در حالی که باردار هستید). اگر تصور می کنید که نتایج آزمون شما اشتباه است باید پزشک خود را ببینید.
  • بدون صحبت کردن با پزشک خود، داروهای خود یا دوزهای آنها را بر اساس آزمایش خانگی تغییر ندهید.

 

هر آنچه باید درباره ی کیت های تست بارداری خانگی بدانیم
                               هر آنچه باید درباره ی کیت های تست بارداری خانگی بدانیم

در طول آزمون تست بارداری در خانه

برای اکثر تست های حاملگی خانگی، شما هم میتوانید نوار تست را در جریان ادرار خود نگه دارید، و یا  ادرار خود را در یک فنجان تمیز جمع آوری کرده و نوار تست خود را به فنجان فرو کنید. اگر باردار هستید، بیشتر نوارهای تست یک خط رنگی تولید می کنند، اما این بستگی به برند تجاری کیتب که خریداری کرده اید بستگی دارد. برای تفسیر نتایج به دقت مطالب روی کیت را بخوانید. دستورالعمل های مورد نظر برای خرید را بخوانید و با دقت آنها را دنبال کنید. اطمینان حاصل کنید که می دانید که چگونه نتایج دقیق دریافت کنید. معمولا آزمون فقط چند دقیقه طول می کشد.

برخی از آزمایش ها قادر به تشخیص سطح پایین hCG هستند، که نشان دهنده حاملگی است. برای نتایج قابل اطمینان، تست را 1-2 هفته پس از اینکه دوره پریودی خود را از دست دادید انجام دهید. چند مدل کیت برای فروش وجود دارد که به اندازه کافی حساس هستند تا حاملگی شما را قبل از اینکه دوره پریود خود را از دست بدهید نیز نشان میدهند.

با استفاده از اولین ادرار صبحگاهی برای آزمایش میتوانید شانس خود را برای نتیجه دقیق بهبود دهید. این ادرار در مثانه شما یک شبه انباشته شده است. اگر شما حامله باشید hCG بیشتری در آن  ادرار جمع آوری شده است.

اگر فکر می کنید باردار هستید، اما اولین آزمایش منفی بود، می توانید بعد از چند روز دوباره آزمایش کنید. از آنجا که مقدار hCG در هنگام بارداری به سرعت افزایش می یابد، ممکن است در روزهای بعد آزمایش مثبت دریافت کنید. برخی از کیت های آزمون با بیش از یک آزمون در آنها به شما اجازه تکرار تست را میدهند.

انواع کیت آزمایش خانگی استفاده کنید

رایج ترین کیت ها از یک نوار تست استفاده می کنند که در هنگام ادرار کردن در توالت، در جریان ادرار خود نگه دارید. در  آزمایش های دیگر شما ممکن است در یک فنجان ادرار کنید و نوار تست را به فنجان فرو ببرید. اگر hCG تشخیص داده شود، یک بخش از نوار تغییر رنگ می دهد، که نشان می دهد احتمالا باردار هستید.

برخی از کیت ها شامل یک فنجان جمع آوری ادرار با دستگاه تست شده ساخته شده اند. شما چندین قطره ادرار را بر دستگاه قرار دهید یا دستگاه را در یک فنجان ادرار کنید. در این نوع دستگاه ها هم یک نوار تست تغییر رنگ می دهد، مثبت یا منفی.

سایر کیت های آزمایشگاهی که کمتر استفاده می شوند، شما را مجبور می کند نمونه های ادرار را با پودر یا مایعات مخلوط کنید. واکنش شیمیایی تولید یک تغییر رنگی را نشان می دهد که شما را با یک نمودار برای تفسیر راهنمایی می کند.

منبع:

https://www.emedicinehealth.com

مترجم: سرور محمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.