کرونای انگلیسی

کرونای انگلیسی

کرونای انگلیسی

استاد بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی تهران اشاره کرد که ویروس انگلیسی کرونا  علائم جدیدی ندارد. علائم ویروس انگلیسی  همان علائم ویروس قبلی است. وی اضافه کرد: این نوع ویروس بیماری زایی و سرایت پذیری بیشتری دارد. امکان مرگ در اثر ابتلا به این ویروس نیز نسبت به ویروس قبلی بیشتر است.
یکسال و سه ماه پیش بود که سرو کله‌ ویروس کرونا به طور رسمی در ایران پیدا شد و دوران زندگی کرونایی و توفیق اجباری همنشینی نامأنوس با این بیماری هزار چهره و فریبکار، شروع شد.
این ویروس زندگی تمام افراد را در اقصی نقاط جهان و از جمله ایران دستخوش تغییرات و دگرگونی‌های زیادی کرده است. گویی با آمدن خود، سبک و سیاق زندگی و رسم و رسومات ارتباطی و معاشرتی با سابقه دیر پای را تغییر داده است، کرونا سبک جدید زندگی را ایجاد کرده است.

این ویروس تاکنون باعث مرگ افراد بسیاری شده است. اولین نوع ویروس کرونا یا کووید ۱۹ در ووهان چین ظاهرشد. در کوتاهترین زمان این ویروس تمام در همه کشورها پخش شد. هر روز مطالب و اطلاعات جدیدی از آن شنیده شد. حالا چند ماهی است که صحبت از تولد نوع جدید کووید ۱۹، آن هم از کشور انگلیس به گوش رسیده است. ویروس جهش یافته‌ای که بنا بر شواهد موجود پس از گذشت حدود ۳ ماه از تولد آن در انگلیس، رسانه‌ای شد.
کرونا انگلیسی نیز مانند کرونای قبلی در تمام جهان پخش شده و حالا نیز وارد ایران شده است. آن طور که وزیر بهداشت در چند روز گذشته اعلام کرد کرونای انگلیسی در کشور در حال چرخش است و دیگر هیچ نقطه‌ای را نمی‌توان مصون از حضور آن دانست.
سعید نمکی، وزیر بهداشت با بیان اینکه ویروس جهش یافته کرونا در کشور گسترش پیدا کرده است ذکر کرد: روزهای سختی در انتظار ماست و باید خود را آماده کنیم.

وزیر بهداشت ادامه داد:روش مبارزه با ویروس انگلیسی کرونا جهش یافته کرونا با ویروس ووهان هیچ تفاوتی ندارد و باید تمام دستورالعمل‌های توصیه شده را رعایت کنیم.

تاکنون در کشور افراد زیادی در اثر ابتلا به انگلیسی جان خود را از دست داده اند. البته بنا به گفته فرید نجفی، معاون تحقیقات وزیر بهداشت آمار ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی در کشور بسیار بیشتر از تعداد اعلام شده است. او از افزایش ۳۰ تا ۷۰ درصدی سرعت انتقال ویروس کرونای انگلیسی نسبت به ویروس قبلی خبر داد.

به عبارت بهتر باید گفت که دیگر در هیچ نقطه‌ای نمی‌توان این احساس را داشت که امکان ابتلا به کرونای انگلیسی وجود ندارد.
حمید عمادی، استاد بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی تهران و رئیس بخش عفونی بیمارستان امام خمینی(ره)، در پاسخ به این پرسش که «کرونای جهش یافته انگلیسی چه ویژگی‌ها و تفاوت‌هایی با ویروس کرونای ووهان در چین دارد؟»، بیان داشت: از نظر بالینی فرق زیادی بین این دو نیست؛ فقط مقداری احتمال سرایت کرونای انگلیسی بیشتر است و اگر ابتلایی باشد، بیماری شدیدتر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.